هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

آشنایی با اهداف تصویر گری

اهداف تصویر گری:

امروزه «تصویر» محیط زندگی انسان را احاطه کرده و در فعالیت های اجتماعی او نقش اساسی را به عهده دارد.

تصویر گری

تصویر گری

همان گونه که کلام و نوشته از عناصر ارتباطی انسان ها با یکدیگر می باشد،تصویر نیز با ویژگی منحصر به فرد خود، بدون محدودیت زمانی  و مکانی نقش مهم ترو عام تری را در ارتباطات انسانی دارا می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اکتشافات جدید و پیدایش ابزارهای نوین ارتباطی که آگاهی و تسلط انسان را بر دنیای ناشناخته، افزایش می دهد، ضرورت شناخت بیشتر انسان ها از یکدیگر که برای ایجاد ارتباط عمیق روحی و عاطفی صورت می گیرد، افکار آدمی را به خود مشغول ساخته است.

امروزه ، تصویرگران به ظریف ترین نکات محیط زندگانی خود توجه دارند که شاید از دید بسیاری از محققان و اندیشمندان علوم نظری به دور مانده باشد. در واقع تصویرگر متعهد با بهره گیری از جسم و روح خود به ظریف ترین و حساس ترین نکات محیط زندگی خود پرداخته و با استفاده از فن وتجربه خود و به تصویر کشیدن مشکلات جامعه آثار هنری زیبایی را خلق می نماید.

علاوه بر آن تصویر گر با به وجود آوردن تصاویر آموزشی و علمی آگاهی افراد جامعه را از دنیای پیرامون خود افزایش می دهد.

تصویر گر ابتدا با کسب اطلاعات مقدماتی از طریق مطالعه، مصاحبه، فیلم، عکس و…و همچنین با پرهیز از سطحی نگری و رعایت اصول اساسی آثاری را خلق می نماید که از حیث کامل و بدون نقص می باشد.

به علاوه، تصویرگر متعهد تلاش می کند آثاری را به وجود آورد که همواره با خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از شیوه های نوین اجرایی و از حیث تکنیک نیز غنی باشد. رسیدن به جامعه سالم و بی آلایش که در آن فرم ها و رنگ ها بیان کننده آلام جامعه می باشد و همچنین خطوط برای  بیان احساسات پاک و به دور از پلیدی ها و ایجاد روابط عمیق بیت تک تک افراد جامعه می باشد و این از اهداف تصویر گر می باشد.

گاهی اوقات تصویر گر برای رسیدن به اهداف خود با بهره گیری از الفاظ و کلمات خاص خود و برقراری بهتر ارتباط با مخاطبان، به دنبال یافتن مفاهیم ساده تر در قالب تصاویری می باشد که در آن ها با رعایت قوانین پذیرفته شده و در نظر گرفتن ارزش ها و ضد ارزش های جامعه خود اقدام می نماید ، و وظیفه خود را که همان پیام رسانی و ایجاد تاثیر در بین اقشار مختلف جامعه می باشد، با دقت فراوان انجام می دهد.

تصویر گری که دارای تخیل و ایده های سازنده باشد قادر خواهد بود، پیام های درونی خود را موافق با تمایلات جامعه از عالم درون به عالم برون منتقل سازد.

تصویرگر با مطالعه زندگی و فرهنگ جامعه خود با چگونگی پوشش لباس ، رنگ چهره ،آداب و رسوم ومقررات و….آشنا شده و این ویژگی ها را در تصویر سازی های خود به کار می گیرد. برای تصویر گر هر موضوعی جالب می باشد در واقع نحوه دید او و  برخوردش با مسائل مختلف نسبت به افراد دیگر جامعه متفاوت می باشد.

هنگامی که یک تصویرگر بخواهد به ساخت تصاویری از محیط زندگی و جغرافیای منطقه ای اقدام کند با سیر و تماشای محیط زندگی افراد و مشاهده حضوری و همچنین آشنایی با مواد و مصالح و افزارهای موجود اقدام به تصویرگری دقیق و هدفمند می نماید. باید در نظر داشت که موضوعات تصویر سازی، متناسب با زمان و مکان مخاطبان باشد یا بتوانند با تصاویر فوق رابطه ای عمیق برقرار نمایند.

بطور مثال ، مصور ساختن یک روز برفی در فصل زمستان مفهوم سردی و برف را در ذهن مخاطبان ملموس تر بیان می کند ، به عبارتی وقتی سخن از منظره برفی می شود در مناطق گرم واستوایی که اصولا در آن مناطق برف نمی بارد ، احساس عمیق مفهوم سردی دور از ذهن می باشد و اطلاعات مردم آنجا از برف ، بیشتر مبتنی بر دیده ها و شنیده های خود از طریق مطبوعات و تلویزیون و سینما بوده است.

آموزش جامع طراحي

در این مجموعه آموزشی که در قالب یک DVD با کیفیت اورجینال و بسته بندی اختصاصی ضد ضربه تهیه شده است، تناسبات ، شکل دهی تصاویر و نمایش الگویی و متد روان آموزشی در دستور کار قار دارد و استاد مایکل برین با این عناصر گام به گام ، جلوه سه بعدی را روی یک سطح صاف که همان کاغذ نقاشی است بوجود می آورد.

DVD آموزش طراحی

DVD آموزش طراحی

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

 

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ