هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

آموزش خط تحریری با مداد جلسه 1

پس از ارائه و مطاله درس اول بخش آموزش قدم به قدم خوسنویسی با خودکار به صورت کاملا تصویر و آشنایی با مقدمات آموزش خط تحریری با مداد در ادمه به درس های بعدی آموزش خوشنویسی با خودکار می پردازیم.

آموزش خط تحریری جلسه اول (5)

در جلسه آموزش خط تحریری مقدمات که در صفحات قبل موجود می باشد بیان شد که حرف (الف) باید کجای خط کرسی قرار بگیرد ولی بیان شد که در خوشنویسی معمولا استثنا هم داریم بنابر این حرف (الف)معمولا روی خط کرسی و چسبیده به خط به تحریر در می آید.حرف الف معمولا خطی عمود بر خط افق می باشد.

آموزش خط تحریری جلسه اول (6)

شاید ذکر این نکته لازم نباشد اما باید دانست اندازه حروف هر چقدر باشد نباید شکل حروف برهم خورده شود در خوشنویسی با خودکار باید حرف (الف) داری بالا و پایین متمایل به بیرون است و وسط الف عمود بر خط کرسی می باشد در نگارس آن چرخش قلم امکان پذیر می باشد

معمولا می توان اندازه حروف خوشنویسی شده با قلم را به وسیله یک دایره کوچک که در این صورت اندازه حرف الف 3 نقطه می باشد.

آموزش خط تحریری جلسه اول (7)

توجه به این نکته بسیار لازم می باشد که کلاه (الف) در اندازه آن هیچ تغییری ایجاد نمی کند.

آموزش خط تحریری جلسه اول (8)

در شکل زیر می توانید حرکت و روش صحیح نوشتن کلاه (الف) در خوشنویسی با خودکار را مشاهده کنید

آموزش خط تحریری جلسه اول (9)به خوبی مشخص است که سمت چپ کلاه الف نباید خیلی پایین بیاید و شکل کلی کلاه (الف) با دو منحنی معکوس همدیگر ساخته می شود و محل قرار گیری کلاه کمی بالاتر از حرف الف می باشد.

آموزش خط تحریری جلسه اول (10)

حرف الف فقط در انتهای کلمه به حروف دیگر اتصال داشته و می چسبد که بر دو نوع می باشد شکل اول مانند همان شکل (الف) جدا بوده و فقط بعد از حرف (لام) آورده می شود در شرایطی که به یکدیگر متصل باشند.

آموزش خط تحریری جلسه اول (11)این نکته که اندازه حرف (الف) از اندازه حرف (لام) کمی کوتاهتر است هم در آموزش خوشنویسی با خودکار مهم بوده و هم به زیبایی نوشته شما می افزاید.

آموزش خط تحریری جلسه اول (12)به کرات دیده شده که هنرآموزان آموزش خط تحریری به این نکته توجه نداشته و حتی در بعضی مواقع حرف الف از حرف لام بلندتر نگارش می شود که زیبایی نوشته را کاهش می دهد.

در هنگام اتصال حرف الف به حروف دیگر شکل آن به این صورت خواهد بود

آموزش خط تحریری جلسه اول (13)در شکل زیر مشاهده می کنید در این حالت اندازه (الف) چهار نقطه می باشد.

آموزش خط تحریری جلسه اول (14)در مثال های بالا حرف الف بزرگتر از حالت عادی می باشد ولی در مثال های پایین اندازه طبیعی آن دیده می شود.

آموزش خط تحریری جلسه اول (2)حرف الف یک شکل یگانه و استثنایی نیز داشته ه با حرف (ه) کاربرد دارد در زیر کیفیت و اندازه آن را مشاهده می کنید.

آموزش خط تحریری جلسه اول (3)در مثال های زیر به دقت و وضوح بیشتر می توانید اشکلا نوشته شده حرف الف را مشاهده کنید

آموزش خط تحریری جلسه اول (4)تمام (الف) های نوشته شده د خط تحریری باد در قسمت یالا متمایل به راستباشند و لی در پایین دور آنها می تواند بسته یا باز باشد

آموزش خط تحریری جلسه اول (15)

 

در پایان می توانید با تمرین سرمشق زیر درس آموزش خط تحریری 1 را مرور کنید

آموزش خط تحریری جلسه اول (1)

همراهان گرامی سایت هنر آباد در صورت تمایل به داشتن فایل کامل این جلسه آموزشی به همراه تصاویر با کیفیت و هم چنین در جهت تامین بخشی از هزینه های سایت و کمک به تداوم انتشار چنین مجموعه هایی می توانید فایل این درس را به صورت pdf از لینک زیر دانلود کنید

مبلغ هدیه جهت دانلود فقط 500 تومان!!

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

دانلود نرم افزار خوشنویس شو

خرید نرم افزار اندرویدی آموزش خط تحریری (خوشنویس شو)

com.androsoft.khoshnevis0
com.androsoft.khoshnevis1com.androsoft.khoshnevis2 com.androsoft.khoshnevis3

50,000 ریال – خرید

عزیزان علاقمند به یادگیری خط تحریری و زیبا نویسی با خودکار ، برای داشتن بک دستخط زیبا و خوش و نیکو پیشنهاد میکنیم این مجموعه جامع آموزشی را حتما تهیه کنید…

آموزش خط تحرير

آموزش خط تحرير

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ