هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

آموزش خط تحریری جلسه 2

آموزش خوشنویسی با خودکار جلسه دوم در این جلسه به آموزش خط تحریری پرداخته می شود و چگونگی نوشتن و نگارش حرف (ب) در خط خودکاری بیان می گردد.

1-300x112حرف (ب) در نوشتن و در خوشنویسی ایرانی وقتی جدا آورده می شود دارای دو اندازه کوتاه و بلند می باشد در نوع کوتاه حداکثر طول حرف (ب) باید 5 نقطه باشد و در شکل بلند تقریبا دو برابر این میزان می باشد که بهترین میزان حدود 9 نقطه می باشد در شکل زیر روش های صحیح نوشتن (ب) جدا را می بینید و هم چنین به تفاوت ها و شباهت های دو شکل پی خواهید برد.

2-300x211

به وضوح مشخص می باشد که در نمونه کوتاه انتها بر خط کرسی مماس شده و سپس به صورت عمود بالا رفته است و شروع آن به اندازه یک نقطه شیب دار می باشد هم چنین ارتفاع نقاط شروع و پایان نسبت به خط کرسی یکسان می باشد.

3-300x150پس می توان گفت در صورت وجود خط کرسی باید نقطه شروع و نقطه پایان مماس خط کرسی باشند.

سایت هنر آباد سعی می کند در جلسات مختلف به آموزش قدم به قدم خط تحریری و خوشنویسی با خودکار بپردازد تا شما علاقمندان به این هنر را تا حد امکان بی نیاز از استاد کند ولی در صورت لزوم می توانید از مجموعه های آموزشی خط خودکاری سایت نیز خریداری کرده و استفاده کنید

در اشکال زیر می توانید به وضوح نمونه های کوتاه و بلند خوشنویسی با خودکار ا ملاحظه کنید

4-300x78اما حرف (ب) هنگامی که به حروف دیگر متصل می شود دارای اشکال متفائتی است .  کاربرد این اشکال در اول ، وسط ، و انتهای کلمه است .حرف (ب) کوچک ، چون متصل به حروف می شود ، همیشه به شکل یک دندانه است . لذا می تواند به جای حروف دیگری چون پ، ت، ث ، ن ، ی  به کار رود بدین معنی که این پنج حرف هنگام اتصال به حروف دیگر به شکل یک دندانه هستند . به این اشکال که هر کدام به حرف خاصی متصل می شوند توجه کنید :

5-300x78

در نمونه های زیر اشکال مختلف آورده شده است

6-300x133

در مثال های زیر می توان با دقت ملاحظه کرد که بسیاری از نمونه ها و حروف و اشکال مشابه هم هستند و در خط تحریری به یک شکل نوشته می شوند.

7-300x998-300x133

 

همراهان گرامی سایت هنر آباد در صورت تمایل به داشتن فایل کامل این جلسه آموزشی به همراه تصاویر با کیفیت و هم چنین در جهت تامین بخشی از هزینه های سایت و کمک به تداوم انتشار چنین مجموعه هایی می توانید فایل این درس را به صورت pdf از لینک زیر دانلود کنید

مبلغ هدیه جهت دانلود فقط 500 تومان!!

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

دانلود نرم افزار خوشنویس شو

خرید نرم افزار اندرویدی آموزش خط تحریری (خوشنویس شو)

com.androsoft.khoshnevis0
com.androsoft.khoshnevis1com.androsoft.khoshnevis2 com.androsoft.khoshnevis3

50,000 ریال – خرید

عزیزان علاقمند به یادگیری خط تحریری و زیبا نویسی با خودکار ، برای داشتن بک دستخط زیبا و خوش و نیکو پیشنهاد میکنیم این مجموعه جامع آموزشی را حتما تهیه کنید…

آموزش خط تحرير

آموزش خط تحرير

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ