کد تخفیف از سایت هنر آباد فقط با ورود به ناحیه کاربری

شماره تماس : 09137218280

آموزش خط تحریری شکسته نستعلیق جلسه 5

آموزش خط تحریری شکسته نستعلیق جلسه 5

آموزش خط تحریریشکسته نستعلیق حرف (و) و (ه)

1-1درادامه اموزش خط تحریری شکسته به حرف (و) می رسیم این حرف در خط تحریری دارای یک سر و یک بدن پایین می باشد که سر در هیچ کلمه ای تغییر نیمی کند.حرف واو در خط تحریر شکسته با همه حرف ها دارای اتصال غیر حقیقی می باشد به جز ( ص ، ط، ع، ف، ق) که باید این نکته را رعایت کنید.در این اتصالات معمولا شکل قسمت زیر با حروف بعد قابل تغییر میباشد و دارای نمونه های مختلفی است که در اشکال بعد می بینید:

1-2با توجه به نوع نوشته های بالا مشاهده می کنید که تغییر پایین حرف (و) کاملا متناسب به حرف بعد از آن بوده و در آموزش خط تحریری شکسته این نکته باید رعایت شود.در شکل بعد اشکال مختلف که ممکن است با آن برخورد کنید را مشاهده می کنید.

1-3در خط تحریری نستعلیق به اندازه خط تحریری شکسته احتیاج به دقت در اتصال حروف وجود ندارد به دلیل این که در خط شکسته بد نوشتن و اشتباه نوشتن باعث بروز اشتباه خواندن می شود.

1-4

این دو کلمه شبیه به یکدیگر نوشته شده اند در صورتیکه اولی “قوی” و دومی “قفل” می باشد . اتصال حرف (واو) به (ی) شبیه اتصال حرف (ف) به (لام) شده است . اما باید به گونه ای نوشته شود که اشکالی در خواندن بوجود نیاید .

به اتصالات این حرف با حروف الفباء دقت کنید :

1-5در آموزش خط تحریری شکسته سایت هنر آباد به آموزش حرف (ه) می پردازیم این حرف در ابتدای کلمه زمانی که ورده می شود دارای سه شکل متفاوت می باشد :

1-6در این نمونه ها شکل دوم بسیار پر کاربرد می باشد و به اکثر کلمات قابلیت اتصال دارد نمونه اوب نیز قابلیت کاربرد در اکثر موارد را داراست در اتصالاتی که حروف بعد (ر) می باشند از نمونه سوم نیز می توان استفاده کرد جهت تمرین و مشاهده بیشتر می توانید نمونه های اورده شده در ادامه را ملاحظه کنید :

1-7در خط شکسته تحریری حرف (ه) دارای یک نمونه استثنایی می باشد و آن زمانی است که حرف بعد از آن (الف) آمده باشد :

1-8این حرف در وسط کلمه دارای سه شکل متفاوت می باشد که در ادامه قابل مشاهده هستند:

1-9

نمونه اول کاربرد  کمتری دارد ف نمونه ی سوم شاید اصلا ً مورد استفاده قرار نگیرد چرا که  در تحریر اشکالی به کار می روند که نوشتن آنها آسان و ضمنا زیبا است.

اما نمونه ی دوم راحت تر و کاربرد زیادی دارد . گاهی این حرف در وسط کلمه دارای اتصال غیر حقیقی است .

مثال :

1-10همچنین حرف (ه) در انتهای کلمه 5 شکل متفاوت می باشد که بسته به موقعیت استفاده می شود :

1-11در خط تحریریشکسته این امکان وجود دارد که نمونه ها در وسط کلمه نیز به کار روند:

1-12در ادامه مباحث آموزش خوش خطی و زیبا نویسی شکل های مختلف این حرف در ابتدای کلمات و در هنگام اتصال به حروف الفبای دیگر را مشاهده می کنید:

1-13

همیشه ذکر این نکته و یاداوری ان در آموزش های خوشنویسی با خودکار مهم و حائز اهمیت می باشد که علاوه بر اموزش خوب و قدم به قدم تکرا و تمرین موارد آموخته شده نیز دارای کاربرد مهمی می باشد.

تمرین های زیر را جهت بالابردن قدرت دست خود و مرور اموخته ها با تکرار انجام دهید:

1-14

همراهان گرامی سایت هنر آباد در صورت تمایل به داشتن فایل کامل این جلسه آموزشی به همراه تصاویر با کیفیت و هم چنین در جهت تامین بخشی از هزینه های سایت و کمک به تداوم انتشار چنین مجموعه هایی می توانید فایل این درس را به صورت pdf از لینک زیر دانلود کنید

————————————————–

جهت دانلود 14 جلسه آموزش خط تحریری به صورت یکجا روی تصویر زیر کلیک کنید

آموزش-خط-تحریری-شکسته-نستعلیق

————————————————–

دانلود کتاب آموزش خط تحریری (جهت دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید)

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

————————————————–

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c ———————————–

دانلود نرم افزار خوشنویس شو

خرید نرم افزار اندرویدی آموزش خط تحریری (خوشنویس شو)

com.androsoft.khoshnevis0
com.androsoft.khoshnevis1com.androsoft.khoshnevis2 com.androsoft.khoshnevis3

50,000 ریال – خرید

عزیزان علاقمند به یادگیری خط تحریری ، خوش خطی و زیبا نویسی با خودکار ، برای داشتن یک دستخط زیبا و خوش و نیکو پیشنهاد میکنیم این مجموعه جامع آموزشی را حتما تهیه کنید…

آموزش خط تحرير
آموزش خط تحرير
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 50 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمعن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

هنرآباد 2019-2009©

تمامی حقوق محفوظ می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی دارد