هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

اسلوب های مداد رنگی

روش کار با مداد رنگی متنوع است . با این وسیله می توان طرح های ساده یا پر کار با جلوه های مختلف رنگسایه ای اجرا کرد . چگونگی جلوه ها بستگی دارد به نوع مداد رنگی و بافت کاغذ .

هنرمندان عزيز و علاقمندان به هنر نقاشي :

پيشنهاد ميكنيم براي آشنايي با روش هاي مختلف نقاشي با مداد رنگي از محصولات بخش فروشگاه اينترنتي هنر آباد كه به مباحث آموزش نقاشي ميپردازند ديدن نماييد …

 

مداد-رنگی

 

کاربرد مداد های آبرنگی

بهترین روش برای ایجاد جلوه (آبرنگی) این است که قلم موی مرغوب یکباره بر روی طرح کشیده شود .  بدین ترتیب ،  نه فقط رنگ های زیاد  در هم نمی روند ، بلکه اثر اولیه ی مداد رنگی نیز باقی می ماند.

سایه زنی و هاشورزنی

در سایه  زنی ساده با مداد رنگی معمولی بر روی کاغذِ .H.P خطوط  موازی کاملا مشخص اند ، ولی در سایه زنی با همان مداد بر روی کاغذِ NOT بافت نقطه ای پدید می آید. با مداد آبرنگی وقتی خشک به کار رود – نظیر همین جلوه ها حاصل می شود ، با این تفاوت که خطوط با نقطه ها اندکی فشرده تر اند . چنانچه سطح کار را با قلم مو خیس کنیم ، رنگاب نقاط سفید کاغذ را می پوشاند و در مرز ها جمع می شود . در سایه زنی یکسویه و یا هاشور زنی متقا طع ،  وقتی رنگ های مختلف کنار هم و یا روی هم  قرار می گیرند جلوه ی آمیخته ایجاد می کنند.

رنگ زدنِ سراسری و یکدست

پوشاندن یک سطح با  رنگسایه  یکنواخت در روند طولانی از رنگ زدن تدریجی  امکان پذیر است . تصویر زیر ، نمونه ای از این اسلوب را نشان می دهد در این تصویر که از یک عکس رو نگاری شده است رنگ های آبی و سبز / آبی در بی شمار خط موازی و مورب به کار رفته تا رنگسایه ای ممتد با تغیرات بسیار جزئی به دست آید .

سایه زنی از بالا سمت چپ  صفحه  شروع  شده  و تا  پایین سمت راست ادامه یافته است برای ایجاد رنگسایه ای  نظیر این باید دست کم  دو بار سطح  کار را رنگ زد . نکته ی مهم آنکه نباید مداد را  با فشار زیاد به کار برد .

مداد رنگ

با حرکات طبیعی دست به عقب و به جلو می توان سریع کار کرد . لازم است مداد مرتبا در میان انگشتان چرخانده شود تا نوک آن برای سایه زنی مناسب باشد . سایه زنی با دو رنگ ، کیفیاتی مانند عمق مضاعف و غنای بافت به طرح می بخشد که  با یک رنگ قابل حصول نیست  در نعمونه ی ارائه شده در اینجا ، عمق و بافت رنگی را در پشت محل پراکندگی قطرات آب می توان مشاهده کرد . قابل توجه آن که برای نمایش قطره ها  و خط لبه ها از سفیدی کاغذ استفاده شده است . به یاد داشته باشید که پاک کردن اثر مداد رنگی  تقریبا غیر ممکن است و بنابر این بخش های سفید در طراحی را باید خالی بگذارید .

رنگ زدن روی طرح  تکفام

می توان مداد رنگی را با روش دیگر هم به کار برد نخست طرحی با رنگ سایه های مختلف از یک رنگ ساخته  می شوند و سپس  روی آن رنگی متفاوت به کار می رود . در این روش دو مرحله ای غالبا  نتایجی جالب از آمیزش رنگ ها به دست می آید . تصویر زیر ، یک نمونه کار با این روش را نشان می دهد: در باز نمایی ماهی ها ابتدا فقط رنگ سایه های یک نوع آبی به کار رفته است و بعد با افزودن یک( لایه) رنگ زرد ، طیفی از سبز ها پدید آمده اند . در واقع نقشی که پوشش زرد  در اینجا ایفا می کند شبیه یک لعاب رنگ در نقاشی رنگ روغنی است.{در جزئ بزرگ شده ی طرح تنوع جلوه های رنگی را بهتر می توان تشخیص داد}.

مداد رنگی

مداد-رنگی

در صورت تمایل به خرید آموزش نقاشی با مداد رنگی اینجا کلیک کنید.

13347583581

2 دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.

  1. […] گذشته ، مداد های رنگی از ثبات مطلوب برخوردار نبودند؛ و از این رو ، نقاشان […]

  2. […] مواد اصلی رنگ آمیزی هستند، که برای تکنیک های متنوع در رنگ آمیزی به آنها احتیاج خواهید […]

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ