هنر آباد , آموزش نقاشی , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

تاریخ تحول خط و زبان در ایران :

زبان پدیده ای اجتماعی است که با تحولات اجتماع دگرگون می شود. این وسیله ارتباطی هم در قالب نشانه های آوایی و هم در قالب نشانه های دیداری تحقق می یابد. نشانه های آوایی گفتار را می سازند و نشانه های آوایی گفتار را می سازند و نشانه های دیداری نوشتار را.

«خط برای نمایاندن زبان به وجود آمده است و اساسا به سه گروه اندیشه نگار، واژه نگار و خط الفبایی تقسیم می شود. در خط اندیشه نگار هر علامت برای نمایاندن یک شی، یک پدیده یا یک تصویر به کار می رود. خط مصریان قدیم و بسیاری از قبایل سرخ پوست امریکا نیز از این نوع خط است. در خط واژه نگار هر علامت در مقابل یک واژه هر علامت در مقابل یک واژه با یک واحد کوچک دستوری قرار می گیرند مانند خط چینی و سوم خط چینی و سوم خط الفبایی که علایم یا حروف آن در مقابل صداها قرار می گیرند مانند خط فارسی و اکثر قریب به اتفاق خطوطی که در جوامع متمدن شناخته شده اند»

زبان را با هر خطی می توان نوشت و تغییر خط نمی تواند به زبان آسیبی بزند. مثل زبان سومری که به خط میخی نوشته می شد و مثال امروزی تر و نزدیک تر آن الفبای روسی سیریلی و رومی است که خط طبقه مسلط اقتصادی و سیاسی بود بر شمار کثیری از زبان های آسیایی که خطوطی کاملا قابل استفاده داشتند تحمیل شد. هر زیانی در هر زمان در حال تحول است و از جهات مختلفی تغییر می کند . آواها و شیوه ترکیب آنها با وضع پیشین تفاوت می کند و آواهایی جدید با قوانین واج آرایی نوین در زبان معمول می شود. به طور کلی صورت قدیمی زبان رفته رفته از رواج می افتد تا یکسره فراموش شود.

خط باستانی

خط باستانی

اما این که در طی چه زمانی این اهداف برای بشر حاصل شده و چه مدت لازم بوده است تا آن قدر کامل شود که همه نیازمندی های اجتماعی بشر را برآورد پرسشی است که به آن پاسخ صریحی نمی توان داد و شاید هرگز دانش ما به یافتن این پاسخ کامیاب نشود. این قدر می توان گفت که ساختمان بدنی انسان و استعداد آن در ایجاد صوت های متعدد و گوناگون او را در کشف و پرورش این وسیله ارتباط یاری کرده است.

نوع دیگری از وسیله ارتباط ذهنی میان افراد بشر خط و کتاب است. در واقع خط وسیله ای است که به انسان کمک می کند تا بر محدودیت زمانی و مکانی غلبه کند. انسان های غار نشین ابتدا برای بیان چیزی، تصویر آن را می کشیده اند.بعد آن تصویر را ساده تر کرده اند و سپس همان تصویر ساده به نشانه ای قرار دادی تبدیل شده است. امروزه بیش تر خط هایی که می شناسیم ، مثل لاتینی ،یونانی،روسی و هم چنین خط های مختلف هندی ، عربی و عبری ، خط هایی مبتنی بر علایمی هستند که  هر یک آوایی از آواهای زبان را بازتاب می دهند.

ملت های گوناگون به دو گروه :دارای خط و فاقد خط تقسیم می شوند و این امر دلیل بر ارزش خط است. در تحقیقات تاریخی هر زبان می یابد تمام مدارک و اسناد مربوط به آن زبان ها را در طول زمان های مختلف جمع آوری و سپس به ترتیب تاریخی آن ها را منظم و مرتب کرد و سپس با توجه به شباهت ها و تفاوت های ساختاری و صوتی زبان به کار رفته در یان اسناد و مدارک و با مقایسه صورت های مختلف زبانی،آنها را طبقه بندی کرد تا مشخص شود که هر زبان از گذشته تا امروز دست خوش چه تحولات و تغییراتی شده است.

در میان زبان های هند و اروپایی ،زبان فارسی این ویژگی را دارد که می توان آن را از قرن ششم قبل از میلاد تا زمان حاضر به طور پیوسته بررسی کرد.

با در نظر گرفتن ویژگی ها و مختصات زبانی قدیمی ترین آثار و مدارک بازمانده از زبان های ایرانی (یکی از شاخه های زبان های هند و اروپایی ) تا زمان حاضر ،می توان تحولات تاریخی زبان های ایرانی را به سه دوره مهم به شرح زیر تقسیم کرد:

1. دوره باستان

2. دوره میانه

3. دوره جدید

آموزش خط تحریری نستعلیق توسط مجتبی شریفی استاد انجمن خوشنویسان اصفهانDVD آموزش خط نستعلیق

مکمل مجموعه آموزش خط نستعلیق  هنرمند عزیز جناب مجتبی شریفی،که از طریق همین سایت در اختیار شما عزیزان هنرمند و علاقمندان به هنر خوشنویسی قرار داده شده است.

آموزش خط تحریری

DVD آموزش خوشنویسی با خودکار

این فیلم مستند آموزشی فوق العاده، گام به گام و درس به درس به آموزش خوشنویسی تحریری پرداخته و راه هایی مطمئن و فوق العاده سریع جهت بهبود و زیبایی خط شما ارائه می دهد.

متن تائیدیه استاد علی شیرازی درباره مجموعه آموزش خط تحریری (خوش نویسی با خودکار) مجتبی شریفی بدین شرح است:

لوح فشرده آموزش خط نستعلیق و آموزش خط تحریری هنرمند جوان و بسیار عزیز آقای مجتبی شریفی ملاحظه گردید، این DVD آموزشی بدرستی میتواند در جهت آموزش صحیح و معرفی هنر خوشنویسی بسیار مفید باشد.

“روان نویسی” این جوان شایسته و هنرمند از ویژگیها و امتیازات این لوح فشرده است.

نورپردازی مناسب،‌ شرح و توضیح دقیق و در عین حال مختصر و مفید و همچنین انتخاب زاویه مناسب فیلمبرداری جهت تسلط دید هنرجو نیز از امتیازات بعدی این لوح فشرده آموزشی است.

توفیق تهیه کنندگان و این جوان هنرمند آرزوی منست.

علی شیرازی

تهران ۸۵/۱۲/۱۷

خوشنویسی با خودکار خط تحریری

خوشنویسی با خودکار خط تحریری

 • مجتبی شریفیمتولد ۱۳۵۳فارغ التحصیل انجمن خوشنویسان اصفهان در سال ۱۳۷۶گذراندن دوره فوق ممتاز نزد استاد علی شیرازی به مدت ۲ سالافتخارات:۱) رتبه اول مسابقات خوشنویسی مراکز تربیت معلم استان اصفهان در سالهای ۱۳۷۳ و ۱۳۷۵۲) رتبه اول مسابقات خوشنویسی جوانان استان اصفهان در سالهای ۱۳۷۵ و ۱۳۷۷۳) رتبه دوم جشنواره خوشنویسی استان (بزرگداشت حکیم صهبت) در سال ۱۳۷۹۴) رتبه اول دومین دوره مسابقات تیمی قرآن کریم در رشته خوشنویسی در سطح کشور در سال ۱۳۸۱۵) رتبه دوم سومین دوره مسابقات تیمی قرآن کریم در رشته تیمی در سطح کشور در سال ۱۳۸۲۶) رتبه ممتز جشنواره فرهنگیان اهل قلم استان اصفهان در رشته هنر در سال ۱۳۸۲۷) رتبه اول جشنواره خوشنویسی استان اصفهان در سال ۱۳۸۳

  ۸) رتبه دوم جشنواره بزرگ خوشنویسی طریق جاوید در سطح کشور در سال ۱۳۸۴

  ۹) رتبه اول جشنواره خوشنویسی صحیفه سجادیه (بین مدرسین دانشگاههای سراسر کشور) در سال ۱۳۸۵

  ۱۰) رتبه اول جشنواره خوشنویسی کشوری پیام پیامبر (موزه ملی قرآن کریم) در سال ۱۳۸۵

  ۱۱) رتبه اول جشنواره استانی خوشنویسی نگار (مدرسین دانشگاههای استان) در سال ۱۳۸۵

  ۱۲) رتبه سوم مسابقات علمی فرهنگیان استان اصفهان در سال ۱۳۸۶

  ۱۳) نفر برگزیده اولین جشنواره خوشنویسی استان اصفهان امام حسین (ع) در سال ۱۳۸۶

  ۱۴) نفر دوم مسابقات نهج البلاغه ویژه دانشگاهیان کشور در سال ۱۳۸۶

  ۱۵) نفر دوم پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (خوشنویسی بخش آزاد) در سال ۱۳۸۶

  ۱۶) نفر اول پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (خوشنویسی بخش دانشگاهی) در سال ۱۳۸۶

  ۱۷) نفر برگزیده چهارمین نمایشگاهقرآن کریم استان اصفهان، بخش بزرگسالان

 • نفر ششم جشنواره حلیه و کسب ۶۰۰۰ دلار جایزه نقدینمایشگاهها:۱) هنرهای تجسمی استان – گالری کوثر – سال ۱۳۷۵۲) هنرهای تجسمی استان – گالری کوثر – سال ۱۳۷۷۳) خوشنویسان اصفهان – گالری کلاسیک – سال ۱۳۷۹۴) گروهی – موزه خط – سال ۱۳۸۰۵) خوشنویسان ایران (حضرت علی(ع)) – موزه امام علی (ع) – سال ۱۳۸۰۶) خوشنویسی جهان اسلام – کاخ گلستان – سال ۱۳۸۰۷) خوشنویسان ایران – کیش – سال ۱۳۸۱۸) انفرادی – گالری کوثر – سال کوثر – ۱۳۸۱۹) جشبنواره خوشنویسان اصفهان – کتابخانه مرکزی – سال ۱۳۸۳۱۰) گروهی (شمع جمع) – کتابخانه مرکزی – ۱۳۸۳۱۱) گروهی – انجمن هنری سه رخ – گالری کوثر – سال ۱۳۸۳

  ۱۲) هنرمندان اصفهان – کاخ چهلستون – ۱۳۸۳

  ۱۳) بین المللی قرآن کریم – تهران – سال ۱۳۸۴

  ۱۴) گروهی (شمع جمع) – گالری سوره – ۱۳۸۵

مطالب مرتبط  با این صفحه از وب سایت فروشگاه اینترنتی هنر ایرانی: خوشنویسی با خودکارٍٍٍآموزش خط-خرید پستی سی دی آموزش خط،خرید پستی سی دی آموزش خوشنویسی آموزش خوشنویسی سی دی آموزش خط سی دی آموزش نستعلیق سی دی آموزش خوشنویسی سی دی آموزش خط تحریری سی دی آموزش پیوسته نویسی انگلیسی فروش سی دی آموزش خوشنویسی با خودکار آشنایی با خوشنویسان زندگینامه خوشنویسان فروش سی دی آموزش شکسته نویسی باخودکار خوشنویسی با خودکار آموزش خط تحریری خط ,خوشنویس فروش سی دی آموزش خوشنویسی با خودکار سی دی آموزش خط ریزخرید پستی سی دی آموزش خط تحریری آموزشگاه خوشنویسی خوش خط خوش خطی

آیا از بد خطی رنج میبرید ؟

آیا به دنبال راهی برای خوش خطی و بهتر شدن دست خط خود هستید ؟

آیا تا کنون کلاس های زیادی را برای آموزش خط تحریری ثبت نام کرده اید؟

یا فرصت رفتن به کلاس آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار و مداد را ندارید؟

راه چاره همینجاست …

مجموعه آموزش خط تحریری و خوش خطی با خودکار استاد مجتبی شریفی

گام به گام تا خوش خطی و زیبا نویسی با مداد و خودکار

پرفروشترین پکیج اموزش خط ریز در ایران

آموزش خط

آموزش خط

خرید نرم افزار اندرویدی آموزش خط تحریری (خوشنویس شو)

50,000 ریال – خرید

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

 • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
 • خط تحریری - اموزش خط تحریری
 • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
 • آموزش نقاشی با آبرنگ