هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

تصویرسازی:

هنر تصویر سازی از شاخه هنرهای کاربردی می باشد که تصویر گر برای بیان ایده ها و ادراک خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو سود می جوید. به دلیل وجود خصیصه کاربردی، این هنر از نقاشی متفاوت می باشد. این تفاوت به علت گوناگون از جمله: محدودیت زمانی است که سفارش دهندگان به تصویرگر تحمیل می نمایند.

عامل دیگر قضاوت و داوری توسط مردم از آثار تصویرگران پس از انتشار آن است. تصویر گر باید فراگیرد که ضمن ایجاد تصویر و رعایت اصول آن سلایق مختلف سفارش دهندگان و اذهان عمومی  را نیز در نظر داشته باشد. یا اینکه آنان را از خود نرنجاند. تصویر گر باید سعی کند پیام هایی را که درصدد انتقال آن می باشد از نظر موضوع و محتوای  فکری و شکل قالب افکارش را بسیار غنی و با ارزش رعایت همه جانبه اصول زیبایی شناسی ارائه نماید. نقاشان فارغ از محدودیتی که در پیش روی خود دارند خواسته ها و ایده های خود را در یک موضوع و به شکل دلخواه خود به تصویر می کشند.

تصویرسازی

تصویرسازی

امروزه اغلب مشاهده می شود که بین نقاشان تابلوساز و تصویرگران رقابتی دیده می شود که هر دو آنها مجبور هستند با ارائه تکنیک های جدیدتر و دست یابی و مجهز شدن به وسایل و ابزار مدرن اجرایی، دامنه رقابت خود را گسترش دهند و به خلق آثاری که از حیث تکنیک غنی بوده و بتواند برای سفارش دهندگان خوشایند باشد، دست می زنند.

گاهی اوقات در این رقابت ها هنر به معنای واقعی خود دچار آسیب می شود. بدین صورت که اغلب هنرمندان خواه ناخواه فریفته تکنیک های جدید گرافیکی شده و در پوشش هنر، بدون درک اصول و بدون تشخیص قابلیت شکل پذیری عناصر گرافیکی صرفا به ارائه آثار تکنیکی می پردازند.

در این زمینه همواره یکی از دو عامل ایده و تکنیک در تضاد با هم هستند و گاهی یکی از آن دو عامل غلبه می کند.

در گذشته و قبل از پیدایش هنرهای کاربردی فعالیت های برخی از هنرمندان بیشتر در حیطه چاپ بود و هنرمندان تصویرساز تنها تصویرگران صنغت چاپ بودند. آنها برای مفاهیم و رخدادهای جامعه خود و بازنمایی وقایع بلافاصله در محل حادثه حضور یافته یا احضار می شدند و پس از طراحی آن وقایع با سرعت و مهارت زیاد آن طرح ها روی چوب یا فاز حکاکی می کردند و سپس در دسترس عموم قرار می گرفت. با گذشت زمان و توسعه فعالیت های هنرمندان در این زمینه، گرایش های مختلف هنر تصویر سازی، که کاربردهای جدیدتری یافته بودند، به تخصص های جدید تبدیل شوند. تقسیم بندی این تخصص ها بر اساس  نوع کاربرد آن ها صورت می گرفت. نقاشی  پایه و اساس کلیه فعالیت های هنری حوزه هنرهای  تجسمی به شمار می آید. در گذشته به کلیه نقوش روی دیوارها،سفال ها،اشیای مختلف،البسه،کتبه مذهبی-ادبی و غیره نقاشی می گفتند. با کاربردی تر شدن بخشی از هنرهای تجسمی در زندگی روزمره جوامع بشری، هنر ارتباط تصویر (گرافیک) از قرن 19میلادی به طور جدی و در سطح گسترده ای مطرح گردید. هنر تصویر سازی که از جمله هنرهای کاربردی است شاخه ای از گرافیک می باشد. تصئیر سازی هنری است که تصویر گر در آن اقدام به روایت گری مصور می نماید. موضوع کار تصویرگر می تواند یکی از داستان های مذهبی -ادبی-تاریخی-علمی و…باشد.

البته تصویر سازی فقط یک هنر روایتی نیست بلکه دامنه آن بسیار وسیع می باشد و می تواند مفاهیم افسانه ای -قهرمان پردازی از یک شخص یا یک ایده را نیز شامل شود.علاوه بر آنها تصویرگر می تواند یک مترجم بصری باشد که در اینجا هدف او ایجاد رابطه ای عمیق و احساسی بین دو عنصر متن و تصویر می باشد.

تصویرسازی در مقایسه با عکاسی که به علت قابلیت گزارشگری بسیار قوی در برخی اوقات جای تصویرسازی را اشغال نموده است جنبه هنری بیشتری دارد.

DVD آموزش طراحی

 

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ