هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی
سیاه مشق نستعلیق-استاد مجتبی شریفی

سیاه مشق نستعلیق-استاد مجتبی شریفی

خط زيبا در كلام بزرگان

خط و خوشنويسي در اسلام از هنرهاي توصيه شده مي باشد كه ائمه اطهار و بزرگان دين اسلام در روايات و احاديث فراواني به اهميت خط خوي و فوايد خوش خطي تاكيد كرده اند. در اين مطلب مجله اينترنتي هنر آباد با نقل احاديثي از بزرگان دين اسلام اهميت آموزش خوشنويسي و خط تحريري زيبا را برسي مي نمايد …

امام علي (ع):

خطاب به كاتب خود عبيد الله بن ابي رافع فرمودند: در دوات خود ليقه بنداز و نوك  قلمت را بلند بگير و ميان سطرها را فاصله بگذار و حرف ها را نزديك هم بنويس كه اين شيوه براي زيبايي خط بهتر است.

سر قلمت را بشكاف و پره آنرا ستبر گردان و از سمت راست برش بزن  تا خط تو خوش شود.

به ابن عباس فرمودند: ميان سطرها را گشاده دار و حروف را گرد هم و نزديك به هم آور و در تشكيل حروف مناسبت را رعايت كن و حق هر حرف را چنانكه هست بجاي آور.

بر شما باد به نيكو نوشتن زيرا خط نيكو از كليدهاي روزي است و خط زبان دست است .

بدان كه حسن خط و زيبايي آن در تعليم خط استاد است و استواري و قوامش در گرو مشق بسيار و تركيب مركبات است و بقاي آن براي مسلمان در ترك منهيات و مواظبت بر نماز است و اصل خوشنويسي شناخت مفردات و مركبات و تركيب حروف است.

احاديث و رواياتي نيز از پيامبر اكرم (ص) در باب اهميت آموزش خوش نويسي و فوايد خوش خطي و خط زيبا بيان شده است كه شما ميتوانيد آن را در پست ديگري در مجله اينترنتي هنرآباد با عنوان ” خوشنويسي در كلام بزرگان ” مشاهده كنيد.

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ