هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

خوشنويسی در كلام بزرگان

خط و خوش نويسي در کلام بزرگان اسلام از هنرهاي توصيه شده مي باشد كه ائمه اطهار و بزرگان دين اسلام در روايات و احاديث فراواني به اهميت خط خوي و فوايد خوش خطي تاكيد كرده اند. در اين مطلب مجله اينترنتي هنر آباد با نقل احاديثي از بزرگان دين اسلام اهميت آموزش خوشنويسي و خط تحرير زيبا را برسي مي نمايد …

خوش نویسی از نگاه بزرگان

خوش نویسی از نگاه بزرگان

پيامبر اسلام (ص):

خط زيبا و نيكو به روشن شدن حقيقت مي افزايد.

دوات را ليقه بگذار و قلم را محرف و كج برش بزن و حرف “با” را در بسم الله الرحمن الرحيم مد بده (كشيده بنويس) و سين را باز بنويس و ميم را شكم نده و الله را زيبا بنويس و الرحمن را كشيده و الرحيم را نيكو بنويس .

كسي كه بسم الله را نيكو بنويسد به بهشت درآيد و پاداش نيكو بگيرد.

مقصود از آيه شريفه “او اثاره من علم ” يا نشانه اي از علم ، خط است .

و همچنين عطاء­بن يسار نقل مي كند كه از پيامبر درباره خط سوال شد و ايشان در جواب فرمودند : پيامبر ي آن را تعليم داد و اصحابش آموختند.

احاديث و رواياتي نيز از امام علي (ع) در باب اهميت آموزش خوشنويسي و خط خوب بيان شده است كه شما ميتوانيد آن را در پست ديگري در هنرآباد با همين عنوان ” خط زيبا در كلام بزرگان ” مشاهده كنيد.

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ