هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

آموزش طراحی

طراحی با زغال

مواد تثبیت کننده زغال :

در قدیم شلاک در الکل،محلول رقیق ماستیک و یا محلول سمغ کاج(colophony) در الکل را برای تثبیت زغال به کار می بردند.امروزه بیشتر از محلول های استات وینیل(در قوطی های افشانه)استفاده می شود که برای طرح های کوچک مناسب اند. دو یا سه لایه امولسیون آکریلی نیز زغال را به خوبی تثبیت می کند و بویژه در طرح های بزرگ کاربرد دارد(امولسیون آکریلی را باید با رنگپاش ملایمت بر سطح طرح پاشید)امولسیون پی وی ای (PVA) هم تثبیت کننده ی موثری است اما رنگش به مرور زمان زرد می شود.

بسترهای طراحی با ذغال :

هر نوع کاغذ زبر،بستر مناسبی برای طراحی با زغال است ،زیرا رویه اش ذرات زغال را خوب به خود می گیرد.کاغذهای ارزان بها مانند کاغذ کاهی،کاغذ لفاف و جز آن را نیز می توان برای تمرین طراحی به کار برد.اگر ماندگاری طرح مهم باشد , بهتر است از انواع کاغذهای پارچه ای (ساخته شده از تکه های پارچه) استفاده شود.کاغذهای روکش دار به دلیل سطح صافشان،برای طراحی با زغال مناسب نیستند.

اسلوب های طراحی خطی با زغال:

زغال به سبب ویژگی هایش ، نه فقط ماده مورد استفاده طراحان بزرگ بوده بلکه همواره در آموزش طراحی به کار آمه است.خطی که با زغال کشیده می شود چه نرم و روان و چه قوی و پر رنگ از حساسیت دست طراح خبر می دهد.

طراحی با زغال بید:

روش روش کاربرد زغال تعیین کننده کیفیت خط است.اگر زغال بین انگشتان شست و سبابه قرار گیرد و نوک آن بر سطح کاغذ روبه پائین کشیده شود ،خطی روان و مهار ده پدید می آورد ولی احتمال دارد که قلمه بشکند.چنانچه جهت ترسیم خط از پتئین به بالا باشد، خطی قویتر و تیره تر ایجاد می شود که چلوه ای مستحکم به طرح می بخشد.

در این طرح زغالی که با سعت ترسیم شده ات،خطوط روان و آزاد روبه پائین در بازنمایی حرکت رقصندگان به کار رفته است.

آموزش طراحی با زغال

آموزش طراحی با زغال

 

شما می توانید جهت آموزش بیشتر محصولات زیر را تهیه کنید:

آموزش نقاشی تکنیک سیاه قلم چهره

آموزش نقاشی تکنیک سیاه قلم چهره

آموزش طراحی با زغال و پاستل

دسته ها: طراحی و نقاشی

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ