هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

زغال

زغال یکی از قدیمی ترین مواد طراحی است از سوزاندن سرشاخه های درخت بید یا مو(و یا برخی درختان دیگر) در ظرف های بسته بدست می آید.در شرایط دمای زیاد و فقدان هوا، هر تکه چوب کاملا” کربنی می شود(به زغال تبدیل می شود)، که قابل استفاده در طراحی است.

در زمان قدیم،زغال را بیشتر در طراحی مقدماتی برای تخته نگاری(panel painting)و دیوار نگاری به کار می بردند،اما امروزه در تجربه های مختلف طراحی به کار می آید.یکی از خصوصیات زغال این است که اثرش به راحتی زدوده می شود.نقاشان عصر رنسانس معمولا” از پر برای زدودن خطوط زغالی استفاده می کردند.بعضی اوقات نیز با قلم مو،قلم و یا مفتول نازک نقره ای روی طرح زغالی کار می کردند و سپس باقیمانده های زغال می زدودند.

طرز تهیه زغال طراحی

غالبا”،زغال طراحی را از درختان بید پرورش یافته تهیه می کنند.مراحل ساخت زغال طراحی چنین است:نخست،ترکه های بید را به هم می بندند و 9 ساعت در آب می جوشانند تا پوست شان نرم شود.پوست ترکه ها را به وسیله ماشین چرخان جدا کرده،سپس ترکه ها را در هوای آزاد خشک می کنند. چوب ها را پس از بریدن به اندازه متعارف داخل جعبه های آهنی جای داده و جعبه را با شن پر می کنند.جعبه فلزی را چند ساعت در کوره می گذارند تا چوب ها به زغال تبدیل شوند.

زغال فشرده

این نوع زغال را نه از چوب بلکه از دوده چراغ می سازند.رنگیزه سیاه را با ماده چسبان مخلوط کرده به شکل قلمه های گرد یا چهار وجهی ،و یا به صورت مداد غلاف چوبی در می آورند.زغال فشرده از زغال بید سنگین تر است و سیاه مخملی و پر مایه ای به دست می دهد.زغال فشرده برای طراحی روی کاغذ بسیار مناسب است.

 

 

زغال طراحی

طراحی با زغال طراحی

شما دوستان می توانید برای یاد گیری طراحی با زغال از این محصولات استفاده کنید.

 

آموزش طراحی

 

     

 

 

آموزش نقاشی تکنیک سیاه قلم چهره

 

 

 

 

 

 

2 دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.

  1. […] گرامي و هنردوست عزيز شما ميتوانيد قسمت هاي اول طراحي با ذغال و قسمت دوم طراحی با زغال را نيز ببينيد […]

  2. […] راه بازنمایی ادراکات تصویری ذهن هنرمند منجر به تشکیل کمپوزیسیون طراحی شده گردد طیف بسیار پیچیده­ ای از فعل و انفعالات […]

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ