هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

شکل قلمو 2

قلموی لیسه ای Badger blender:

جهت رنگ کردن سطوح بزرگ کاربرد داشته و برا یگلیز(لعاب رنگ)نیز مورد استفاده قرا رمی گیرند و در اندازه های بزرگ ساخته می شود.به حالت عمودی و با ضربه های شلاقی و سریع می توان سطح های یکدستی با آنها ایجاد کرد.

قلمو لیسه ای

قلمو شابلون stenciling brush:

معمولن ان را از موی خوک می سازند دارای نوک تخت ،گرد و بزرگ است.برای عبور دادن رنگ از سوراخ های شابلون stencil استفاده می شود حالت تخت نوک آن برای رنگ گذاری به حالت نقطه نقطه ای و ایجاد بافت های مختلف استفاده می گردد.درنقاشی دیواری خطوط خشک و تختی به دست می دهد.

قلمو شابلون

قلموی فرچه ای:

برای نقاشی دیواری،نقاشی سطوح فلزی بزرگ با رنگ های صنعتی به کار می رود از آن برای جلاکاری vamishing،زدن آستری یا زمینه ی،رنگی(زیر رنگ) و غیره استفاده می گردد.این قلمو ها را معمولا از الیاف مصنوعی قابل انعطاف یا از موی دم اسب و موی گاو می سازند.

نمونه های متنوعی از این دست قلموها در فروشگاه های رنگ و لوازم خانگی یافت می شود که بهتر است به استحکام دسته،موها و پاشنه قلمو توجه نمود.

قلموی تاشو(مسافرتی-جیبی) pocket Brush:

کیفیت و کارایی این قلم مانند قلموهای دیگر است با این تفاوت که دسته ان جدا شده به عنوان کلاهک روی موی قلم قرار می گیرد و ان را از خرابی احتمال یدر زمان مسافرت و جابجایی حفظ می کند علاوه بر این،هنگام استفاده یا زمان نقاشی کردن کلاهک ان کار دسته را انجام می دهد.

معمولا از موی سمور و دسته ی انا از فلزات ضد زنگ مانند،برنج،مس یا آلومینویم و استیل است.نوک های آنها در اندازه های مخلف وجود دارد که با داشتن چند نمونه از آنها می توان چند قلمو با یک دسته داشت.

بهتر است هر فردی یک یا چند نمونه از آنها را داشته باشد مخصوصا،کسانی که دوست دارند از موضوعات مختلف در زمان کار،مسافرت،در مکان های عمومی و … نکته برداری کنند.این قلموبرای افرادی که دوست ندارند ابزار زیادی با خود حمل کنند مطمئنات جذاب و کارساز خواهد بود.

قلمو تاشو

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ