هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

شکل قلمو 4

قلموی فومی Foam Brush:

از دو بخش ساخته شده اند:بخش اسفنجی یا فومی که آب و رنگ را به خود جذب می کند،و دسته ی چوبی که استفاده از آن را آسان می نماید.

برای مالیدن اکرلیک ر بستر نقاشی،ایجاد بافت و حالت های خاص،همچنین ،نمناک کردن کاغذ آبرنگ از آن استفاده می شود.

FoamBrush

تنها نکته لازم در خصوص قلموی فومی این است که فقط با رنگ هایی که حلال آنها آب است به کاربرده می شود و پس از انجام کار(قبل از خشک شدن رنگ)باید کاملن آن را تمیز نمود زیرا،خشک شدن رنگ موجب غیر قبل استفاده بودن اان می گردد.

قلموی پاک کردن آبرنگ Scrubber Brush:

در نقاشی آبرنگ می توان قسمت هایی از کار را که به اشتباه رنگ شده است کم رنگ یا پاک نمود.برای این کار کاغذ را دوباره نم زده پس از چند ثانیه به صورت چپ و راست و رفت و برگشت،قلمو روی ان حرکت داده می شود،سپس،با یک نم گیر(پارچه نخی یا دستمال کاغذی) محل مورد نظر را باید تا حدودی خشک نمود.

قلموی پاک کردن آبرنگ

 

قلموی کودک Baby Brush:

دسته هایی پلاستیکی و تخم مرغی شکل کوتاه،رنگی و معمولا از مواد ارزان تهیه شده اند.عموما از قلم موهایی که به همراه آبرنگ های معمولی و ارزان قیمت ارائه می شود کیفتی بهتر و موهای آنها پرتر و شماره ی قبلم آنها بالاتر است.

برای سطوح بزرگ و به جهت سذیع تر پر کردن بستر،بالابردن جسارت کودک و تخلیه روحی ولی،بهتر است حدودا بین قلموی شماره 6 تا 15 برای آنها در نظر گرفته شود.

بازی با رنگ باعث پرورش خلاقیت،تخلیه روحی،ایجاد فضای اموز شاد همراه با نشاط،ایجاد فضایی صمیمی  برای دانش آموزان و معلمن می شود لذت،توصیه می شود کودکان و دانش آموزان را بابازی های خلاقانه رنگ آشنا کنید.

قلموی کودک

قلموی دسته تخم مرغی Egg Handled Brush:

موی انها از الیاف مصنوعی بسیار مرغوبی ساخته شده،دسته آنها بر خلاف دسته قلم موهای دیگر دترای طراحی زیبا و کارایی جالبی است،شکل انها مانند تخم مرغی است که یک طرف آنها برش داده شده است،این بخش ایستایی انها را به صورت خوابیده بر روی میز یا هر سطح دیگری تضمین می کند.

قلموی تخم مرغی را برای نقاشی با آبرنگ،تمپرا،گواش،و … مورد استفاده قرار می دهند.

قلموی دسته تخم مرغی

 

 

 

 

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ