هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی هنرآنلاین غلامحسین امیرخانی که به تازگی از سفر سه ماهه آمریکا به ایران بازگشته است، روز گذشته در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر و در یک هم اندیشی، برگزاری جلسات تخصصی خوشنویسی و نقد و بررسی آثار استادان خوشنویس را در موسسه اکو نوید داد.

امیر خانی که رئیس شورای سیاست گذاری موسسه فرهنگی و هنری اکو و رئیس انجمن خوشنویسان ایران است  در این جلسه با اجماع نظرات استادان خوشنویس در زمینه برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار خوشنویسان ایرانی رو به رو شد و همه بر این نکته اذعان داشتند که خلاء چنین جلسات تخصصی خوشنویسی همیشه وجود داشته است. بنابراین قرار شد زمانی تعیین شود تا در موسسه فرهنگی و هنری اکو جلسات منظم ماهانه با حضور استادان خوشنویسی ایران برگزار شود و همچنین پیشنهاد شد که در هر جلسه به نقد و بررسی آثار یک استاد خوشنویس، زندگی و سبک آثارش پرداخته شود و علاقه مندان نیز بتوانند از نظرات تخصصی استادان خوشنویس بهره مند شوند و هنرجویان نظر این استادان را درباره آثارشان جویا شوند.

جلسات تخصصی خوشنویسی در اکو

جلسات تخصصی خوشنویسی در اکو

امیرخانی از سال 1340 در اداره کل هنرهای زیبا در وزارت فرهنگ و هنر سابق – وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر وی می‌توان به مدیریت و ریاست شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران- هنر و ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران اشاره کرد. امیرخانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط به خوشنویسان و اساتید دیگر مشغول است.

وی به جهت خدمات ارزشمند فرهنگی و هنری قدردانی شده وتحت عنوان پیشکسوت خط نستعلیق از جمله چهره‌های ماندگار شناخته شده‌است.

غلامحسین امیرخانی در خط نستعلیق شاگرد استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی بود. علاوه بر آن وی از خط استادان قدیمی مانند میرعمادالحسنی،میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند استاد دیگر مشق کرده است.

امیرخانی در نستعلیق‌‌نویسی شیوه‌ای ویژه دارد که مورد اقبال بسیاری از استادان خوشنویسی است. بسیاری از خوشنویسان صاحب نام معاصر شاگرد غلامحسین امیرخانی هستند و اغلب خوشنویسان معاصر به طور مستقیم یا غیر مستقیم از خط او مشق کرده‌اند.

غلامحسین امیرخانی ده‌ها نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشو از جمله در انگلستان، فرانسه، پاکستان و… برگزار کرده است.

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ