هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

فیلم آموزش خوشنویسی با خودکار

فیلم آموزش خوشنویسی با خودکار پکیج آموزش خوش خطی با بیش از 6/5 ساعت آموزش خوشنویسی این پکیج آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از کامل ترین و جامع ترین پکیج های آموزشی خوشنویسی میباشد.

از این پس در سایت هنر آباد بخش هایی از این مجموعه آموزشی را برای شما عزیزان انتشار خواهیم داد قابل ذکر است عزیزانی که قصد دارند خوشنویسی با خودکار را به صورت جامع و کامل یاد بگیرند میتوانند این پکیج آموزشی را را از فروشگاه سایت خوش خطی  تهیه کنند.

برای شروع دوره آموزش خوش خطی نیاز به چند پیش مقدمه و پیش درس است

در ابتدا لازم است که با انواع خطوط رایج در ایران آشنا شوید

انواع خطوط متداول و رایج در ایران با نمونه های تصویری

خط نستعلیق

خط نستعلیق رایج‌ترین در جامعه در مورد مکاتبات ادارات و نامه ها می باشد

خط نستعلیق

خط نستعلیق

بازه این خط مرحوم مغفور میرعلی تبریزی و با کوشش های بی وقفه استاد بزرگ میرعماد حسنی این خط به اوج کمال زیبای رسید اگرچه این خط در اوایل قرن حاضر دچار رکود قابل ملاحظه‌ای بود ولی با زحمات بی دریغ اساتید معاصر استاد سید حسن و سید حسین میرخانی و استاد غلامحسین امیرخانی این خط حیاط ابدی پیدا کرد.

خط بعد به خط شکسته نستعلیق است

خط شکسته نستعلیق

خط شکسته نستعلیق

خط شکسته  نستعلیق که بیشتر برای تحلیل نامه‌ها و مکاتبات استفاده میشود به دست مرتضی قلی خان شاملو ابداع و از خط نستعلیق بر گرفته شده است اوج شکست نویسی را در آثار استاد درویش عبدالمجید طالقانی می‌بینیم خطوط فارسی و عربی با این خط نوشته می‌شود

لذا خط شکسته صرفا جنبه هنری داشته و برای خواص استفاده می شود

خط نسخ

نمونه خط نسخ

نمونه خط نسخ

بعد از خط نسخ و خط ثلث دست که به دست ابن مقله ابداع شد، خط نسخ توسط میرزا احمد نیریزی ابداع شد این خط بسیار روان و خوانا است و بیشتر برای ادعیه، متون عربی و نگارش آیات قرآن استفاده می شود

خط ثلث

نمونه خط ثلث

نمونه خط ثلث

خط ثلث  همانگونه که گفته شد در اواخر قرن سوم دست ابن مقله ابداع شد از این خط عربی که عمدتا در کتیبه های مساجد و کاشیکاری بناهای مذهبی استفاده شده است .

نگارش خط فارسی با این خط زیبا تفاوت چندانی ندارد و لیکن از خطوط رایج عربی است.

فیلم آموزش خوشنویسی با خودکار

در فیلم آموزش خوشنویسی با خودکار خط شکسته و خط نستعلیق آموزش داده میشود. آموزش ها در سه سطح مقدماتی پیشرفته و تکمیلی ارائه شده و شما با شرکت در دوره های مجازی آموزش خط تحریری می توانید به کمال در خوشنویسی برسید.

مراحل یادگیری خط خودکاری و زیبا نویسی شامل فراگیری شکل صحیح حروف الفبا و ترکیبات و اتصالات آنها با حروف دیگر، آموزش تحلیل کلمات مختلف و فراگیری و به خاطر سپاری شاکله کلمات و آموزش چگونگی استفاده از کلمات در جملات و متون و اشعار مختلف است که سه مورد را به تشریح در جلسات آینده خدمتان ارائه خواهیم داد

برای آموزش خط خودکاری شما نیاز به خودکار ، کاغذ و زیردستی نیاز دارید.

خودکار مداد و یا خودنویس فرقی نمی‌کند و تنها روانی و کیفیت نوشتن آن مهم است (ترجیحا از خودکار بیک که به وفور قابل دسترس است استفاده میکنیم.)

کاغذ باید ترجیحا هط دار باشد و جنس آن ترجیحا گلاسه نباشد. در انتخاب کاغذ گلاسه مات یا براغ بودن آن اهمیت ندارد ولی خط دار بودن آن اهمیت دارد زیرا در ابتدا با تکیه بر خط کرسی کلمات و حروف را تحریر می نماییم.

چند توصیه برای بهتر نوشتن

چند توصیه برای بهتر نوشتن که لازم است در تمام مراحل فیلم های آموزش خوش خطی آنها را رعایت نمایید. و در طول نوشتن سر مشق ها و تحریر خط تحریری به آنها دقت کنید.

1 شیوه صحیح نشستن شما باید در هنگام نوشتن سعی کنید صفحه رو به روی صورتتان باشد. از کج گذاشت برگه و چپ دست نوشتن احتراز کنید. سعی کنید فاصله چشم تا کاغذ را حدود 30 تا 40 سانتی متر قرار دهید.

شما باید تلاش کنید که ساق دستتان با خطوط افقی  روی کاغذ زاویه 90 درجه بسازد.

در فضایی که نور مناسب وجود دارد به تمرین خوشنویسی بپردازید و همواره با علاقه و اشتیاق به تحریر سرمشق ها بپردازید. و اگر احساس خستگی کردید دست از تمرین بردارید.

پرهیز از تند نویسی ، تند نویسی آفت خوشنویسی است باید همواره با علاقه و اشتیاق بنویسید

از تند نوشتن بپرهیزید و با دقت و حوصله بنویسید.

در اوایل آموش های خوشنویسی از تند نویسی بپرهیزید ، اما به مرور که شکل کلمات را به خوبی یاد گرفتید و دستتان با نوشت حروف و کلمات آشنا شد میتوانید برای تند نوشتن کمی حرکت دستتان را تند کنید.

خرید آموزش خوشنویسی با خودکار

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

مجموعه فوق شامل دو محصول بی نظیر و کامل در زمینه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار می باشد، یکی مجموعه آموزش خط تحریری نستعلیق خوش خطی از استاد سجاد مهری که کاملترین و جامع ترین مجموعه مالتی مدیا در زمینه یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد و شامل بیش از ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی است، و دیگری کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری از استاد سید مهدی محمودی که کاملترین کتاب مصور و رنگی در زمینه آموزش خط تحریری می باشد.

khoshkhati-telegram

پرداخت و دانلود

آموزش جامع خط تحریری و خوشنویسی با خودکار (دانلود کل مجموعه)

دانلود دوره مقدماتی مجموعه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

فرمت: تصویری + jpg قابل پخش بر روی موبایل، تبلت، کامپیوتر و دستگاه پلیر خانگی

حاوی بیش از 380 دقیقه ( 6 ساعت و 20 دقیقه) فیلم آموزشی

1.28 گیگابایت فایل آموزشی فقط بیست و نه هزارتومان!

 

 

 

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ