هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

فیلم رایگان آموزش خوشنویسی باخودکار درس چهاردهم آموزش تحریر ن و ی

در فیلم رایگان آموزش خوشنویسی باخودکار ، به تحریر حرف نون در حالت جدا و آموزش آناتومی حرف ی پرداخته میشود.

حرف نون در حالت جدا نوشته میشود تنها یک شکل دارد. قوص و دایره حرف نون مثل قوص و یا دایره حرف قاف که در دروس گذشته با آن  آشنا شده اید میباشد و تنها حرکت ابتدای آن فرق میکند .

آموزش گام به گام خوشنویسی حرف نون

در خط تحریر قوص حرف نون و یا دایره حرف نون شبیه به سایر دوایر هست مانند دایره هایی شبیه به دایره صاد ، دایره ضاد، دایره لام ، دایره سین ، دایره شین و … شما اگر یکی از این دایره ها را به خوبی فرا بگیرید و با آناتومی یکی از این حروف به خوبی آشنا باشید به سادگی میتونید دیگر حروف را نیز تحریر نمایید.

 برای این که با شکل این حرف بیشتر آشنا شوید به تصویر زیر دقت نمایید. شما میتوانید برای مشاهده دقیق حرکت دست استاد فیلم رایگان آموزش خوشنویسی که در آخر مطلب قرار داده شده را مشاهده نمایید

در تحریر حرف نون حرکت اول یک الف دو نقطه ای است که به خط زمینه میرسد و دقیقا شبیه الف هایی است که در دروس قبل با آنها آشنا شدید و تنها تفاوت در این است که حرف الفی که در تحریر نون به کار میرود به اندازه 2 نقطه است.

در مرحله دوم به این الف یک دایره فرضی وصل میشود که آن را دایره نون نام گذاری میشود.

این دایره از روی خط شروع میشود و به سمت پایین حرکت میکند تقریبا به نصف دایره که رسیدیم شروع به بالا رفتم میکنیم و با رسیدن به خط زمینه حرکت به سمت راست مایل میشود .

همانگونه که در دروس قبل در آموزش حرف قاف توضیح دادیم گودی دوایر خط نستعلیق در یک سوم دایره قرار میگیرد و اگر قطره آبی از اولین قسمت حرف نون رها شود دقیقا در یک سوم سمت چپ قرار میگیرد.

کاربران عزیز دقت نمایید یک نکته که در تحریر دایره نون مهم است

 اتصال قسمت اول به دوم باید عمود باشد .یعنی الف قسمت اول تحریر نون باید دقیقا عمود به خط کرسی باشد.

از دیگر نکاتی که باید در تحریر حرف نون باید به آن توجه شود ارتفاع قسمت آخر حرف نون است، همراهان عزیز دقت نمایید آخرین قسمت تحریر حرف نون دقیقا به اندازه یک نقطه پایین تر از نقطه شروع این حرف است و دقیقا نقطه نون نیز همان جایی که حرکت آخر نون تمام میشود شرود میشود.

همانطور که در قسمت قبل گفته شده آموزش حرف نون به صورت کاملا دقیق در فیلم وجود دارد و شما میتوانی با مشاهده فیلم  حرکت دست استاد را دنبال نمایید.

عزیزان دقت داشته باشد نقطه دقیقا در وسط و مرکز دایره نون قرار دارد.

آموزش قدم به قدم خوشنویسی حرف ی

حرف ی از دوایر متفاوتی تشکیل شده که ما در دروس قبل با بیشتر این دوایر آشنا شده ایم اما باید دقت داشته باشید آناتومی حرف ی با دیگر دوایر کمی متفاوت است ولی در کل میتوان گفت آناتومی این حرف از دوایر تشکیل شده  است.

حرف ی تنها به یک شکل دایره ای و یک شکل کشیده تحریر میشود.

در این مطلب تنها به ی دایره ای میپردازیم و ان شالله در دروس بعد به آموزش تحریر ی کشیده میپردازیم.

شکل دایره ای از سه حرکت تشکیل شده .

همانطور که میدانید تمامی قوص ها و دوایر را در دروس قبل به صورت مفصل آموزش دادیم

قابل ذکر است آموزش هایی که در سایت هنر آباد قرار میدهیم تنها بخش کوچکی از پکیج آموزش سایت خوش خطی و شما میتوانید با تهیه پکیج آموزش خوشنویسی از تمامی آموزش ها بهره مند شوید.

شما میتوانید با مشاهده فیلم آموزش خوشنویسی رایگان حرکت دست استاد را دنبال کرده و همراه با استاد خوشنویسی حرف میم را تحریر نمایید.

.

خریدمجموعه آموزشی خوشنویسی با خودکار

khoshkhati-telegram

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

مجموعه فوق شامل دو محصول بی نظیر و کامل در زمینه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار می باشد، یکی مجموعه آموزش خط تحریری نستعلیق خوش خطی از استاد سجاد مهری که کاملترین و جامع ترین مجموعه مالتی مدیا در زمینه یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد و شامل بیش از ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی است، و دیگری کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری از استاد سید مهدی محمودی که کاملترین کتاب مصور و رنگی در زمینه آموزش خط تحریری می باشد.

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ