هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

قلموهای زبر

از قلموهای زبر برای نقاشی با رنگ ماده های غلیظ و جرمی و گاهن بعضی تکنیک های آبرنگ استفاده می شود عمده کاربرد آنها در نقاشی با رنگ های جرمی مانند:رنگ روغن،آکریلیک،رنگ های پلاستیکی،صنعتی و … است.از موی خوک،اسب(دم اسب)،الاغ،گورکن،الیاف مصنوعی نایلونی و وایپ سیبل برای ساختن قلموهای زبر استفاده می شود.

سایت هنر آباد در ادامه آموزش طراحی و آموزش نقاشی رنگ و روغن به بررسی و شناخت ابزار طراحی پرداخته و شما را با ویژگی های قلموی نقاشی آشنا کرده و انواع قلم موهای نقاشی را معرفی می کند.

موی قلموهای زبر(بریستل):

موی خوک:موهایی سفت و روشن که به علت زبری آنها بهترین نوع قلمو برای نقاشی رنگ و روغن محسوب می شوند

موی اسب:از موی دم اسب برای ساخت قلموهای زبر،فرچه و برس یا قلموهایی که ایجاد بافت می کنند استفاده می گردد.

موی الاغ:برای ساخت قلموهای قدیمی و سنتی استفاده می شود و بیشتر مورد کاربرد سفالگران است زیرا موی الاغ دارای نرمی و خش پذیری بسیار زیادی است.

موی گورکن:به دلیل نایاب و کم بودن موی گورکن،قلم موی آن بسیار گران بها و قگران قیمت است،موی گورکن دارای دوام بسیار زیادی است و از آن می توان زمان زیادی استفاده کردعموما به رنگ های سفید شیری،خاکستری تا مشکی و قهوه ای روشن است.

الیاف مصنوعی: امروز انواع بسیار زیادی از این قلموها ساخته می شود مواد اولیه این قلموها به شکل سنتزی ساخته می شود و در ساخت انواع قلموهای صنعتی و هنری کاربرد دارد به شکل های گرد،نیم گرد،تخت،باریک،پهن،اریب،فرچه و قلم موی بزرگ وجوددارد،به دلیل کمیاب بودن قلموی طبیعی و بهای بالای آنها قیمت ارزان قلموهای مصنوعی که تعدادی از انها در سطح بسیار خوبی ساخته میشوند کاربرد این قلموها را در جامعه زیاد کرده است وجود مقداری رنگ که در انتهای قلمو باقی می ماند باعث از شکل افتادن قلموهای مصنوعی میشود و کیفیت ان را پایین می آورد.امروزه با ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی و طبیعی،تعادل نسبی میان قیمت و کیفیت به وجود امده است.

الیاف وایپ سیبل:اینالیاف از مفتول های ظریف و نازک پلاستیکی ساخته می شوند و برای نقاشی های خشن و نقاشی هایی با بافت های رنگی و لکه های رنگی مانند نقاشی امپرسیونیستی کاربرد دارند.

قلموهای نایلونی:از آنها در نقاشی با رنگ های مصنوعی و رنگ های آکریلیک،رنگ های صنعتیو رنگ های غیر دقیق استفاده می شود

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ