هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

قلمو نقاشی بررسی:

در ادامه مباحث گذشته در مورد قلمو زبر و قلمو نرم می توان بهموارد زیر نیز پرداخت

از دیگر موهای مورد استفاده در قلموها:

موی قاطر:موی قاطر و یابو دارای استحکام خاصی است و به صورت ترکیبی با موی بز و یال اسب یا مجزا برای ساخت قلمو استفاده می شود.

موی خرگوش:تقریبن نامرغوب ولی بسیار نرم است که برای ساخت قلموهای آبرنگی به کار می رود.این نوع قلموها از چیدن موهای اطراف بدن خرگوش صحریی ساخته می شوند.

نقاشی انتزاعی با قلمو

پاشنه قلمو(ویرول-غلاف)Ferrule:

برای اتصال موهای قلمو به دسته آن،از یک رابط استفاده می شود که در قدیم نخ های طبیعی،موی حیواناتویا تکه ای از نی،این وظیفه را برعهده داشت ولی ،امروزه و از قرن نوزدهم به بعد علاوه بر الیاف گیاهی،نی،موی بافته شده ی حیوانات،از غلاف و مفتول های فلزی،قطعات پلاستیکو … نیز استفاده می شود.معمولا غلاف های فلزی از فلزات یا آلیاژهای ضد زنگی مانند مس،آلومینویم،نیکل و برنجو … ساخته شده اند.غلاف های فلزی و پلاستیکی عمومن بدون در بوده،به صورت یک تکخ می باشند.

دسته قلموHandle:

در قدیم از چوب و نی خیزران یا نی ها خودروی و یا شاخ جیوانات محکم آن را می ساختند که امروزه علاوه بر این از مواد پلاستیکی و سنتزی نیز استفاده می شود.برای سهولت در امر نقاشی و آسایش نقاش در زمان کار به کار می رود و تقریبن همه ی دسته های قلمو این وظیفه رابر عهده دارند،البته،از انتهای برخی دسته ها برای تکنیک خراشSgraffito روی رنگ نرم(خشک نشده) نیز ستفاده می شود.

عمومن قلموهایی که دارای دسته کوتاه هستند برا یآبرنگ،گواش و تمپرا استفده می شوند و قلموهای دسته بلمد برای نقاشی رنگ روغنی و آکریلیک.

روی دسته قلمو نوشته و شماره هایی وجود دارد که نشان دهنده ی اندازه،پهنا(عرض)،بزرگی موی قلمو،آرم و نام شرکت سازنده ی آنهاست.

 

 

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ