هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

مواد اولیه برای آموزش شمع سازی

1- پارافین

ماده اصلی شمع سازی پارافین است كه ماده ای است سفید و نیمه شفاف كه از روغن های سنگین نفت به دست می آید و در شكل های قالبی ، پولكی، پودری، كریستال، گل، مایع، ژله ای و… در بازار موجود می باشد.

2- اسید استئارین

ماده ای است بی رنگ، بی بو و بی طعم كه در اكثر چربی ها موجود است. كریستال های آن به شكل ورقه ورقه اند كه در الكل و اتر داغ حل می شود و برای ساختن شمع و صابون به كار می رود. استئارین باعث استقامت شمع شده و موجب می شود كه شمع دیرتر آب شود.

در ضمن باعث می شود كه شمع پس از خشك شدن كمی كوچكتر شده به راحتی از قالب خارج شود.

ضمناً حلّال خوبی برای رنگ به شمار می رود وباعث شفاف شدن آن می شود. اگر مقدار استئارین بیشتر از حد معمول باشد، شمع ، حالت صابونی به خود می گیرد.

3- رنگ

از رنگ مخصوص شمع سازی استفاده می شود كه در رنگ های گوناگون وجود دارد .

همیشه از رنگ به مقدار كم استفاده كنید. زیرا اگر رنگ زیاد به كار ببرید شمع شما خوب نمی سوزد.

4- قالب

قالب ها انواع و اقسام گوناگونی دارند و جنس آنها اغلب فلزی، پلاستیكی و شیشه ای است.

بهترین نوع قالب برای شمع سازی قالب های شیشه ای هستند.

شمع هایی كه توسط قالب های شیشه ای ساخته می شوند صاف، صیقلی و شفاف هستند به شرطی كه با احتیاط با این قالب ها كار كنید.

در ضمن، شما می توانید از ظروف و لوازمی كه در منزل موجود است، مانند انوع لیوان ها، شكلات خوری ها و… به جای قالب استفاده كنید.

5- فتیله

جنس فتیله معمولاً كتان است كه در اندازه ها و ضخامت های گوناگون وجود دارد.

اندازه فتیله بستگی به قطر شمع دارد و با نازك و یا كلفت شدن ضخامت شمع، اندازه فتیله نیز تغییر می كند.

طریقه آماده كردن فتیله، به این ترتیب است كه فتیله را 5 دقیقه در پارافین ذوب شده قرار داده، سپس فتیله را از ظرف خارج كرده و به صورت صاف روی یك كاغذ روغنی یا یك ظرف مسطح بگذارید تا خشك شود.

6- ظرف مخصوص ذوب كردن شمع

برای ذوب كردن پارافین می توانید از 2 قابلمه كه یكی كوچك تر از دیگری باشد استفاده كنید؛ به این ترتیب كه در قابلمه بزرگتر مقداری آب بریزید ، سپس قابلمه كوچكتر را داخل آن بگذارید بعد پارافین را داخل آن بریزید و قابلمه بزرگتر را روی حرارت قرار دهید. سپس صبر كنید تا پارافین ذوب شود.

7- تیغ موكت بری یا چاقو

برای جدا كردن زایده های شمع و نیز برای برش دادن شمع هایی كه بدون قالب تهیه می شوند، مثل شمع ماكارونی، شمع كوبیسم و غیره از تیغ موكت بری یا چاقو استفاده كنید.

8- افشانه سیلیكون

از وسایل مورد نیاز شمع سازی است كه باعث می شود شمع به راحتی از قالب جدا شود . در صورت دسترسی نداشتن به اسپری سیلیكون می توانید از مقداری روغن مایع استفاده كنید.

9- چسب كاغذی

از چسب كاغذی برای ثابت نگه داشتن فتیله در ته قالب و پوشاندن درزهای احتمالی قالب استفاده می شود تا پارافین ذوب شده از منافذ قالب بیرون نریزید.

10- قلاب یا میله بلند

از قلاب یا میله برای نگه داشتن سر فتیله بر روی قالب استفاده می شود؛ به این صورت كه سر فتیله را به قلاب گره زده و روی قالب می گذاریم.

11- رنگ های شب نما یا فلورسنت

این رنگ ها به صورت پودر در بازار موجود بوده و در شمع های پودری، پولكی و بعضی از انواع كوبیسم مورد استفاده است.

12- براكس

برای نسوز كردن فتیله به كار می رود. به این ترتیب كه 1 استكان آب جوش را با 1 قاشق چای خوری براكس و 1 قاشق چای خوری نمك مخلوط كرده و می گذاریم 5 دقیقه بجوشد. سپس فتیله را صاف روی یك سطح صاف قرار می دهیم تا خشك شود.

طریق دیگر، استفاده از موم عسل است؛ به این ترتیب كه موم را روی بخار ذوب كرده، فتیله را 5 دقیقه در آن قرار می دهیم و سپس به طریق بالا آن را خشك می كنیم.

13- عطر شمع

برای خوشبو بودن شمع در هنگام سوختن به كار می رود. عطر شمع را هنگامی كه می خواهید پارافین ذوب شده را در قالب بریزید به آن اضافه كنید. عطر شمع در انواع گوناگون وجود دارد، مثل عطرهای مایع، عطرهای طبیعی و موم های جامد معطر كه به صورت آماده در بازار به فروش می رسد.

آموزش مهارت های زندگی به صورت جامع و کامل

×× شما کدبانوی عزیز علاقمند به آموزش شمع سازی میتوانید با خرید سی دی آموزش مهارت های زندگی به صورت جامع و کامل در منزل به فراگیری این هنر زیبا بپردازید …

آموزش مهارت های زندگی به صورت جامع و کامل

آموزش مهارت های زندگی به صورت جامع و کامل

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b3%d8%aa%db%8c

ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم تا شما بتوانید به سوالاتی که ممکن است بیشتر وقت ها با آنها درگیر شوید  پاسخ دهید.

آموزش مهارت های گوناگون مجموعه آموزشی است که در آن هر آنچه یک زن باید بداند جمع آوری شده

اگر شما یک تازه عروس هستید به شما پیشنهاد میکنیم که حتما این مجموعه آموزشی را تهیه کنید و از اطلاعات آن بهره مند شوید

در این مجموعه کاربردی آموزش قدم به قدم آشپزی ، آموزش قدم به قدم آرایشگری، اطلاعات پزشکی عمومی ،آموزش کمک های اولیه، آموزش آیین همسر داری، فیلم آموزش بستن روسری ، فیلم آموزش بستن شال ، آموزش شمع سازی در منزل ،آموزش عروسک سازی ، آموزش گل سازی و  اینکه چگونه یک مادر نمونه باشیم وجود دارد و شما میتوانید با داشتن این اطلاعات می توانید به سوال چگونه یک مادر خوب باشیم پاسخ مناسب بدهید و یا اینکه میدانید چگونه یک همسر نمونه باشید.

شما با خرید این محصول دیگر نیازی به  خرید سی دی آموزش بستن شال و روسری ندارید زیرا در این مجموعه فیلم آموزش بستن شال و روسری نیز برای شما قرار داده شده است تا شما در کنار این که یک خانم نمونه و موفق هستید یک خانم شیک پوش نیز باشید.

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ