هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

تاثير ميزان فشار بر قلم  در خط تحریری

ميزان فشار بر قلم در خط تحريري كاملا طبيعي است و اصالت خوشنويسي با خودكار ، راحتي و سهولت در امر نوشتن است .

در خط ريز تحريري اصل اينست كه ضخامت همه قسمت هاي كلمه يكسان باشد زيرا ابزار نوشتن در خط تحريري خودكار و مداد مي باشد، بر خلاف خط درشت و خوشنويسي با قلم كه در آن از قلم ني استفاده مي شود و قسمتهاي مختلف حروف و كلمات در خط از نظر ضخامت متفاوت مي باشند و به همين جهت خط درشت از زيبايي و جذابيت خاصي برخوردار است.

در خط تحريري اگر بتوانيم بواسطه فشار بر سر قلم يا خودكار در بعضي از قسمتهاي كلمه ايجاد ضخامت بيشتري بكنيم قطعا خط تحريري ما زيباتر و جذابتر خواهد شد، براي اينكار دو چيز لازم است :

  • اول اينكه از هندسه حروف و شاكله كلمات خط نستعليق ، شكسته نستعليق يا هر خط ديگري كه قصد نوشتنش را داريم شناخت كلي داشته باشيم تا با تقسيم ضخامت­ها در آن آشنا باشيم.
  • و دوم زير دستي و كاغذ مناسب داشته باشيم تا بتوان فشار دست و سر قلم را كنترل كرد ، در حقيقت بايد زير كاغذ ما سفت و سخت نباشد تا بواسطه فشار قلم بر صفحه كاغذ خوشنويسي ضخامت بيشتري در قسمت هاي دلخواه ايجاد گردد.

اما اينكه در كدام قسمت­ كلمات فشار بر قلم وارد كنيم تا ضخيمتر گردد، همانا الگوي ما در اين زمينه خط درشت مي باشد به اينصورت كه در همان قسم ت هايي از كلمات كه در خط درشت ضخيم تر نوشته مي شوند در خط تحريري نيز در همان قسمت ها فشار بيشتري بر سينه قلم وارد كنيم تا كلمه ضخيم تر گردد.

به نمونه زير توجه كنيد:

برچسب ها: آموزش خط تحریری آموزش خط آموزش خط و خوشنویسی آموزش خوشنویسی آموزش تمرین خوشنویسی آموزش رایگان خط

در اينجا دقيقا همان قسمت هايي كه در كلمات خط درشت ضخامت بيشتري دارند در خط تحريری نيز با فشار قلم ضخيمتر نگاشته شده اند .

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

 

2 دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.

  1. حسین اقبالی گفت:

    مبلغ ۴۰۰۰۰ ریال در دو نوبت ۲۰۰۰۰ ریالی برای دانلود نرم افزار شو واریز گردید ولی متاسفانه دانلود نشد لطفا پیگیری شود شماره تماس ۰۹۱۲۲۵۷۹۳۸۵ حسین اقبالی شماره پرداخت ۱۶۷۰۴

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ