هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

هنر نقاشی مدرن از دل دانشگاه درامد ، هنركده و بعدا دانشگاه هنرهاي زيبا با تركيبي ناهمخوان از تعاليم چند معمار خارجي و تجارب استادان مكتب كمال الملك آغاز به كار كرد.

در عمل ، تخطي از اصول كلاسي سيسم را جايز نميدانست و از سويي مدرسان خارجي به گونه اي ذوقي ، شاگردان را به تجربه هاي هنر نو هدايت ميكردند ولي به هر حال شوق نوگرايي و خلاقيت هنري مجال رشد يافت.

اولين دوره هنركده (1319 – 1324 ) سه فارغ التحصيل در رشته نقاشي معرفي كرد. جليل ضياپور و جواد حميدي و حسين كاظمي .

جليل ضياپور بورس تحصيلي در بوزار فرانسه دريافت مينمايد و پس از بازگشت وي نقاشان آكادميك گرد هم ميايند و فعاليت جدي نقاشي معاصر ايران شكل ميگيرد.

نمايش آثار جليل ضياپور و عبدالله عامري و ليلي تقي پور و شكوه رياضي و فخري عنقا و هوشنگ پزشك نيا و مهدي ويشكايي و هوشنگ كاظمي و صادق بريراني خبر از پديدار شدن گروهي از نقاشان نوگرا مي دهد كه در دو عرصه خاص و عام كوشش مي كردند.

هنرمندان ما كه در فضاي تجدد خواه دهه 20 فعاليت مي كردند بر آن بودند تا نقاشي مدرن را از دل سنت و فرهنگ بومي برانگيزانند و با حفظ هويت ملي و فرهنگ خود از دستاوردهاي تكنيكي جهان خارج هم مدد بگيرند.

استاد جلیل ضیاپور

استاد جلیل ضیاپور

جليل ضياپور با دو تابلوي نقاشي زن كرد قوچاني و زينت خاتون به عنوان نقاشي با گرايش كوبيسم شناخته شد. سفرهاي او به نقاط كويري و نواحي مختلف توجه او را به زندگي ايلياتي جلب كرد . روشنگري هاي ژورناليستي و تحقيقات ايرانشناسي فرصت كمتري براي او براي نقاشي به جا گذاشت.

او به عنوان نقاشي پيشرو و منتقدي آگاه پرچمدا نهضتي بود كه بعدها در شريط دشوار سرفراز برآمد.

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ