هنر آباد , آموزش نقاشی  , خط تحریری , خوشنویسی , گرافیک

خرید فروش سی دی آموزش نقاشی, خوشنویسی و خط تحریری با خودکار

فروش لوازم تخصصی خوشنویسی و نقاشی

هنر تذهيب در ايران سابقه طولاني دارد كه با ورود اسلام به ايران رونق بيشتري مي گيرد. بنا به ورق هاي بدست آمده در تورفان از مانويان مشخص مي شود كه هنر زرنگاري و گل و بوته سازي  يا همان تذهيب فعلي در كتاب هاي قبل از اسلام نيز به گونه­اي موجود بوده است.

نقش هاي تذهيب كاملا انتزاعي بوده و شكوفايي اين هنر در دوره بعد از ورود اسلام به ايران بوده است و در طول زمان به رشد و زيبايي قابل توجهي رسيده است. به گونه اي كه مي بينيم طرح هاي تذهيب قرن چهارم هجري بسيار ساده و بي پيرايه است و در قرن هاي پنجم و ششم نقوش طراحي شده بسيار متين و منسجم،‌در قرن هشتم طرح هاي تذهيب مجلل و نيرومند و در قرون نهم دهم و يازدهم طرح تذهيب ظريف و پرمايه اجرا شده است.

در برخي قرآن هاي بجاي مانده از دوران سلجوقي از طلا و نقره براي زمينه سازي و نقش و نگار سر سوره ها استفاده شده است كه اين خود گواه استفاده از طرح هاي تذهيب در هنرهاي ديني در طول تاريخ است .

بياد داشته باشيم كه اغلب نقش هاي تذهيب را اسليمي ها تشكيل مي دهند و در آثار تذهيب بجا مانده از قدما رنگ هاي طلايي و لاجورد در طراحي اسليمي ها بيشتر بكار رفته است.

شما عزيزان همراه مجله اينترنتي هنر آباد براي ديدن صدها طرح مختلف تذهيب ميتوانيد با تهيه مجموعه طرح تذهيب كه در مجله اينترنتي هنرآباد در يك دي وي دي اورجينال و اختصاصي برايتان فراهم شده است بيشتر و بهتر با انواع نقوش هنر هاي سنتي وخصوصا هنر تذهيب آشنا شويد …

تذهیب

تذهیب

مجموعه ای بی نظیر از طرحهای تذهیب

بیش از ۱۰۰۰۰ طرح زیبا و متنوع به صورت گروه بندی شده

دارای فرمتهای JPG , TIF , PNG , EPS

قابل استفاده در نرم افزارهای

Corel ، Illustrator ، Photoshop

دیگر نرم افزارهای گرافیکی

مورد نیاز طراحان و گرافیست ها

خريد پستي

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.

  1. مرادی گفت:

    سایت خیلی خوبی دارید.اگه گرافیکشو جذاب تر کنید خیلی عالی میشه.ادامه بدین

ارسال دیدگاه


*

فید مطالب مجله اینترنتی هنر آباد

پیشـنهاد ویژه

  • مدل نقاشی,طرح نقاشی,مدل نقاشی رنگ روغن
  • خط تحریری - اموزش خط تحریری
  • اموزش طراحی - آموزش طراحی با مداد
  • آموزش نقاشی با آبرنگ