کد تخفیف از سایت هنر آباد فقط با ورود به ناحیه کاربری

شماره تماس : 09137218280

آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته

آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته

آموزش طراحی چهره با مداد از هنر هایی است که هر کسی آرزوی یادگیری آن را دارد در این مطلب نقاشی از مدل چهره افراد را آموزش میدهیم

طراحی چهره موضوعي است كه مورد علاقه همه طراحان بوده و هست، بسياري از افراد حتي پيش از شروع به طراحي، تلاشهاي فراواني در اين زمينه داشته و فعاليتها و تمرينات مربوط به طراحي را منحصر به موفقيت در ترسيم چهره مي دانند. براي طراحي از چهره لازم است كه مدل مناسبي داشته باشيد. شما ، از کتاب های نقاشی چهره کمک بگیرید و یا مجوعه های مدل آماده نقاشی را برای نمونه و الگو نقاشی خود قرار دهید. پس از كسب مهارت كافي، مي توانيد از اشخاص اطراف خودتان درخواست كنيد تا به عنوان سوژه با شما همكاري كنند

تناسبات چهره در طراحی چهره با مداد

براي طراحي از چهره، همانند تصویر ابتدا بيضي را به حالت افتی را به عنوان سر، در نظر گرفته، ترسيم نماييد. با يك خط عمودي، دو نيمه چپ و راست چهره را به وجود آورید و با ترسيم يك خط افقي  بيضي را به چهار قسمت مساوي تقسيم کنید، اکنون محل چشم ها در چهره مشخص مي شود. چنانچه خط افقي را به پنج قسمت مساوي تقسيم كنيد، به اندازه چشمها نیز پی میبرید. خواهید دید که فاصله بیت دو چشم به اندازه یک چشم است.

قسمت بالاي صورت را براي ابرو، پيشاني و موها در نظر میگیریم و در نيمه پاييني به سراغ خط عمدي وسط چهره رفته و به كمك آن محل قرار گيري اجزاي ديگر چهره را پيدا مي كنيم. اگر از خط افقي تا پايين بيضي را به دو نيمه تقسيم كنيم، نوك بيني بر روي اين نقطه واقع مي شود. از اين نقطه تا انتهاي بيضي را نيز به نسبت يك سوم و دو سوم علامت گذاري مي كنيم تا خط ميان لبها نيز مشخص شود. مراحل تقسیم بندی را میتوانید از روی تصویر نیز مشاهده نمایید.

آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته
آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته

لوئیز دیمیه یکی از نقاشان مشهور و خوب فرانسه در این طراحی های مرحله به مرحله را از روی یکی از طراحی های کشیده و بدین وسیله چیزهای زیادی را فراگرفته ام منتها از تقلید خطوط وی صرف نظر شده است.

لوئیز دیمیه نقاشی است که در طی دوران فعالیتش در چهره‌های تمام اشخاص بزرگ کشیده.

شما هم می‌توانید کتاب ترین طراحی های یک نقاش مشهور را بخرید و از روی چهره های آن و همانند طراحی های این صحنه کار کنید.

آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته
آموزش طراحی چهره با مداد مبتدی تا پیشرفته

مطالب سایت آموزش طراحی و نقاشی هنر آباد: کتاب چگونه طراحی کنیم. نوشته:والتر. تی. فاستر. ترجمه: عرب علی شروه

خرید پستی محصولات هنریخرید اینترنتی محصولات هنری

 

مجموعه نفیس 9000 عکس مدل نقاشی با کیفیت فوق العاده بالا
مجموعه نفیس 9000 عکس مدل نقاشی با کیفیت فوق العاده بالا

این مجموعه شامل بیش از 9000 تابلوی نقاشی با قابلیت چاپ با کیفیت بالاست، که شامل، آثار کلاسیک بزرگان نقاشی جهان، نقاشی مدرن نگارگری و مینیاتور ایرانی، بیش از 400 مجسمه و … در تمامی تکنیک های رنگ روغن، سیاه قلم، مداد رنگی ، آبرنگ و … با موضوعات متنوع میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 50 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

هنرآباد 2019-2009©

تمامی حقوق محفوظ می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی دارد