کد تخفیف از سایت هنر آباد فقط با ورود به ناحیه کاربری

شماره تماس : 09137218280

ارتباط خوش خطي و وراثت

آيا خوش خط بودن يك امر ذاتي وراثتي است يا اكتسابي و آموزشي ؟
مجله اينترنتي هنر آباد : اين سوالي است كه خيلي از افراد جامعه آن را از خوشنويسان و استادان خط ميپرسند، براي آنها سوال است كه آيا خط خوي و زيبا ارثي است و از پدر به پسر ميرسد يا نه، جنبه اكتسابي و آموزشي دارد و با تعليم و آموزش هاي خاص خوشنويسي قابل تحصيل است ؟

خوشنويسي و خط خودکاری
خوشنويسي و خط خودکاری

پاسخ اينچنين است :
خوشنويسی غالباٌ آموزشي و اكتسابي است ، اگرچه عوامل وراثتي بي تاثير نمي باشد و ميتوان درصدي از آن را ذاتي و وراثتي دانست اما اين بدان معني نيست كه افراد بد خط قادر به فراگيري و آموزش خط نيستند ، بلكه حتي بد خط ترين اشخاص قادر هستند كه با آموزش و تمرين منظم و مداوم بدرجات عاليه خوشنويسي و هنرمندي نائل آمده اند.
در كتاب “دانشنامه و آموزش خط تحريري” اثر هنرمند عزي جناب آقاي سيد مهدي محمودي ايچنين آورده شده است :
بنده حقير سابقه بدخطي شديدي داشتم بگونه اي كه ثبت نام بنده در كلاس خوشنويسي تعجب برخي از آشنايان را بنده را بر انگيخت كه من بااين خط بد چگونه ميتوانم خوشنويسي بياموزم و خوشخط شوم ، اما بحمدالله و المنه با آموزش خط و تمرين مستمر موفق گرديدم و به عرصه خوشنويسي گام نهادم . با عذر خواهي و شرمندگي سوء بد نويسي خودم را مستنداٌ مي آورم تا شاهدي بر مدعا و نقطه اميدي براي بد نويسان و تشويق و ترغيبي براي آموزش خوشنويسي و آموزش خط تحريري براي ايشان باشد.

 

دانلود-کتاب-آموزش-خط-تحریر

دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت خوش خطی دات آی آر، جهت ادامه آموزش تا سطوح پیشرفته از طریق آموزش های مجازی به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و در کلاس های مجازی خوش خطی ثبت نام کنید.

khoshkhati-telegram

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b7%db%8c

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 50 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

هنرآباد 2019-2009©

تمامی حقوق محفوظ می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی دارد